Helovīns

Kā rīkosieties ar jauniegūtā paraduma -" saldumus vai izjokosim" mazajiem kaimiņmājās mītošajiem ,piekopējiem Helovīnu vakarā? Tēlosiet, ka jūsu nav mājās un neatvērsiet durvis? Teiksiet, ka nesvinat? Itkā jau neērti atteikt , sīkie uzcirtušies un tā. Kā jūs parasti darat? Pie jums daudz budēļi nāk Helovīna vakarā? ( Tāpat vien interesē kā citiem)

Migel      Nezinu kā citi, bet uz Rīgas ielām nevienu būdeli neesmu nekad manījis... helovīna vakarā :)
Tas ir, ja neskaita jau ierastos, kolorītos kadrus :D

cilveex    1 Iedot tos cepumus, bet arī piekodināt, ka tu to dari tāpēc, ka bērns ir tik smuki uzcirties un centies, ka tas ir jāatalgo. Negruzījot ar savām patiesībām, bet arī neslēpjot.

nakc  1   Mans paziņa uz "saldumus vai izjokosim" atbildēja - "izjokojat". Bērni apmulsa un aizmuka :))

danaja18  1   Man jau kuro gadu ir tāda doma, ka uzvilkt kādu baismīgu masku, apmest palagu apkārt, un kad mazie izspiedēji zvana pie durvīm, tad ātri atraut durvis vaļā un kaut ko norēkties. :)))

salte  1   Esmu iegrābusies ar zobu pastu nozieķētā durvju rokturī:)

damn    1 Mājās neesmu un pats saldumus neprasu. Piedalos ikgadējā ballīte, meža vidū - bunkurā :D

Polus  1   Es tomēr ceru, ka šie "svētki" mūsu kultūrā tā pamatīgi neiesakņosies, jo pirmshelovīna laiks ASV mēdz būt neciešams. It visur - uz ielām, veikalos - ir pilns ar kaut kādiem šausmu tēliem, asiņainām sejām, galvām ar tajās iedurtiem priekšmetiem utt. Ieslēdz TV, tur jau atkal - zombiju gājieni, asinssūkšanas un slepkavošanas ainas dažādās radošās izpausmēs dominē ne tikai piedāvāto filmu klāstā, bet pat reklāmās raidījumu laikā.

Amerikāņiem pieticīgais vēstures gājums apvienojumā ar visai nabadzīgo kultūras slāni izpaužas dažādos apbrīnas cienīgos veidos. Šī nu ir tā joma, kur mēs varētu līdz viņu līmenim nenolaisties. Tā vietā atceroties, ka iešana ķekatās nebūt nenozīmē iejušanos dažādu briesmoņu vai slepkavu tēlos. To var darīt krietni elegantāk, un latviešiem tradīciju šajā ziņā ir daudz.

violinn  1   Jā, man ar ir gadījies, kad saku - nu tad izjokojat! :) sīkie nav gatavi tam. Apmulsuši visās savās glaunajās maskās. Iedodu cepumus vai konfektes, kas nu kuro reizi ir. Maniem bērniem akūtais helovīnvecums beidzies...tie kuri nāk, apkārtējo kaimiņu bērni.:D Jāpanerro un jāpacienā.:)

gravieris  1   nepatīk man šie "svētki"

piika27  1   Neatbalstu šos svētkus!

marmorakaraliene      Polus, tieši tā. Izlasīju tvnetā - "helovīna vīkenda" ceļvedis (vai tml.) - nu kur vēl tālāk ar valodas "pērlēm"? Un kas šos "svētkus" Latvijā ievazāja? Tie paši, kuri arī Ziemassvētkus pārvērtuši par iepirkšanās ārprātu. Nauda nesmird.

Lucy      Arī neatbalstu.
danaja18 Tev laba ideja,man mājās ir baisa velna maska,tik jāsameklē.
Es parasti neveru vaļā durvis.

adalaide      Vsp. jau pirmsākumos Helovīns bija mirušo atceres diena...
Neatzīstu kā svētkus,bet man nav žēl konfekšu priekš mazajiem delveriem...

erika      Helovīns foto Es jau IG rakstīju,kā ir Vācijā.Jau pāris nedēļas māju pagalmi,durvjupriekšas,palodzes tiek rudenīgi rotātas,arī ar ķirbīšiem.Par cik mazajās pilsētiņās un ciemos 70% ir privātmāju,tad ir bezgala skaisti.Vakarā pie mājām māla ķirbīšos deg sveces.pa ielām staigā dažādos dīvainos tērpos bērni,zvana pie durvīm un prasa saldu vai skābu,99% atver un cienā ar saldumiem.Kādēļ neizmantot šo dienu lai ienestu kādu krāšņumu pelēkajā rudens vakarā?

MAaSA      Mēs pērkam saldumus,cienājam katru gadu.:) Nāk daudz bērnu,jauniešu. :))
P.S.
Vēl jau būs Mārtiņi.:)))

krauklis966      Kaut kādi stūlbu jenķu ievazāta bomžu diena. Vajadzētu ar likumu aizliekt tos pedarastu svētkus, tā pat kā kaut kādu vaļkas dienu pavasarī, debīlismis.

trafs      Polus labi pateica.

Palomino      /pievienojas Polus viedoklim

Nesvinu Helovīnu. Būtu ķekatnieki - i atvērtu, i līdzi lektu.

Tessa      es gan atveru durvis,man nav zhel saldumus berniem,un berni jau visi ir zinami,vietejie-ka es varu neatvert un nepacienat?un man pofik,heloviini vai kjekatnieki,vinji nak divreiz gada,ne katru vakaru.
/atkal pasmiin par mentali-teritorialam ieziimem-durvis neveram,neko nedodam/

Jason      Man gan patīk Helovīns. Ir pat ieviesusies tradīcija iedzert Beiliju un paskatīt vakaram atbilstošas šausmu filmas.
Končas arī turu par prieku kādam bērnelim, nav jau žēl. :)
2011-10-04

SmalkaisStils      Kad svin tumsas uzvaru pār gaismu ! KO tur svinēt ... Man patīk gaisma ! 2019-09-30 20:29

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu