Dzeramnauda

dzeramnauda foto attēls

Dzeramnauda - jautājumi un diskusijas

Kā pasaukt viesmīli restorānā? Un kā ar dzeramnaudu, ja maksā ar karti? (27)
Šodien kāda restorāna ārā terasē uz ātro roku pastrēbu zupīti, bet kad gribēju norēķināties, tad ar skatienu meklēju viesmīli, cēlu roku gaisā, nekas nenotika. Tā nu pats vien aizgāju pie viņu galda klāt un tur pieteicos samaksāt... Nav...
Ja zini, ka būsi uz piecām minūtēm, tad pasūtot uzreiz arī palūdz rēķinu. Pastāv visai pamatots uzskats, ka tējas naudu maksāt ir neadekvāts solis, jo balstoties uz to, restorānu īpašnieki var atļauties nemaksāt viesmīļiem labas algas, jo "tev tak no tējas naudām savāksies", lai gan tas ir visai neprognozējami un laimes spēle.. Turklāt, nauda mūsu makos parasti ir izgājusi cauri nodokļu sietam, kamēr tas, ko atstājam tējas naudā, viesmīļu kabatās nonāk bez nodokļa (un, nebūsim naivi, viesmīļi to nedeklarēs IINa aprēķināšanas procesam) - tātad sekmējam ēnu ekonomiku.
Itālijā, piemēram, tējas naudu nemaksā, apmeklētāji labākajā gadījumā atstāj naudas pārpalikumu, ja tas ir niecīgs - 100EUR banknoti pie 99EUR rēķina - jo gaidīt izdodamo naudu mēdz būt neadekvāti, vai, ja viesmīļa veiktais ir patiešām kaut kas ārpus viņa standarta pienākumiem. Šajā kultūrā ar klientiem arī necackājas, un, viesmīlis ir gana veselīgi lepns par to, ko dara, lai gaidītu žēlastības dāvanas no klientiem par to, kas jau tāpat ir viņa pienākums.
Tātad, ja, pretēji tējošanas tradīcijai, mēs pārstāsim piemaksāt par to, kas mums tāpat pienākas, tad viesmīļa profesija uz brīdi kļūs mazāk pievilcīga, un, restorānu īpašnieki būs spiesti pacelt algas līdz cienīgākiem apmēriem.
Ja ir jāgaida viesmīlis vai viņš nenoķer Tavu skatienu, tad tas NAV restorāns, bet prasta ieskrietuve tipa čilli-pica. Pieturos pie versijas, ka dzeramnaudu atstāju tad, ja ir īpaša attieksme, parasti atstāju atlikumu līdz apaļam ciparam. Vēl var piezvanīt pa telefonu uz restorāna tālruni un palūgt, lai viesmīlis atnāk pie 2. galdiņa pie loga :)
Par tējas naudām maksājot ar karti - ja ir baltās monētas - atstāju , ja nav - sorry, šoreiz nesanāks. Ja restorānu apmeklēju salīdzinoši regulāri, nākamajā reizē atstāju vairāk :)
Vēl esmu prasījis meitenei, vai viņa nevar atstāt to eiro vai divus, bet par šo mani te tūlīt novērtēs kā nekam nederīgu kapeikpisēju :D
Īsumā atbildot uz jautājumiem:
1) man nav problēmu pieiet pie viesmīļu pults, ja vēlos iet prom. Kas tur nepatīkams?
2) Ja dzeramnauda ir ieskaitīta rēķinā, to parasti atspoguļo ēdienkartē vai uz pirmčeka. Attiecīgi var apskatīties.
3) Dzeramnaudu mēdzu dot līdz 10% atkarībā no mana pasūtījuma lieluma un apkalpošanas kvalitātes. Viesmīlim, kas ir īpaši meklējams un gaidāms, ja mani kārtīgi nokaitina, dzeramnaudas nav.
··· Dzeramnauda: Kā pasaukt viesmīli restorānā?... lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Dzeramnauda (26)
Dzeramnaudas - luk ari jautajmus - cik lielu dzeramnaudu jus medz atstat bara virietim barmenim un cik lielas sieveitei oficiantei? ir kadas likumsakaribas?:)
Da kaada tur dzeramnauda... reaali baarmenis uz savu liidzatnesto smigu varas:) Jo smukaaka oficiante, jo lielaaka dzermamnauda :))) Vienkaarsha likumsakariiba . Vispaar ... 10-20% atkariibaa no reekjina neskatoties ka ieskatiits cenaa. niko neatstaaju, ja nu galiigi esmu sashmigaajusies, tad kaada baarmenj puikam paveicas :))) nu ja man vinjsh diktam iepatiikas, bet vispaar parasti piekjeepaaju atsauksmjugraamatas.... tieshi baaraa reti, kad atstaaju, krogaa gan iemetu klaat tos savus ~10-15% un miers... ;)

turklaat, sievieteem jau viemeer ir lielaakas iespeejas pacelties uz dzeramnaudu nekaa viirieshiem... :)))
10 % liidz nezinu cik, ja apkalposhana patiik un ja ir kaaposts, jo citreiz nav, vai maajaas plauktaa staav, ja kaads negaidiits paveersiens sanaacis...

:)
··· Dzeramnauda: Dzeramnauda lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Dzeramnauda automazgātuvē (48)
Jautājums tiem cilvēkiem, kuri savu auto mazgā tādās automazgātuvēs, kurās strādā cilvēki un mazgā mašīnu ar rokām + tīra salonu etc. Vai Jūs dodat/ esat jebkad devis dzeramnaudu tam cilvēkam, kurš ir pūlējies un pusstundu vai stundu...
Sen neesmu bijis automazgātuvē, bet, ja tas nav tipisks konveijers, tad parasti dodu, lai gan rezultāts, man, piekasīgajam, ne vienmēr patīk, bet cilvēks taču ir centies, un es lieliski saprotu, ko var un ko nevar izdarīt - pats tak savu mašīnu arī esmu mazgājis.

Starp citu, arī frizierim atstāju dzeramnaudu un ne tikai šo profesiju pārstāvjiem vien.
nē, nav jādod. es, piemēram, strādāju veco ļaužu aprūpē rietumeiropā, un man regulāri cenšās iesmērēt dzeramnaudas, bet es pieklājīgi, bet konkrēti atsakos. tad smērē iekšā saldumus, nu bet tas ir cits stāsts. nu nav klientiem jāmaksā divreiz!! un arī es pati kā kliente to nevēlos! darbs jāizdara līmenī arī bez dzeramnaudas vai jāmeklē cits darbs. Savas mašinas tīru un kopju pats personīgi, neuzticos nevienam. Vienreiz apzaga, pietiek. kā var maksāt automazgātuvē uz ķepas???iedzen, atstāj, norēķinies kasē, tā taču firma,,, Vai veikalā pārdevējam jādod dzeramnaida? Vai autobusa šoferim? Vai vilciena mašinistam? ··· Dzeramnauda: Dzeramnauda automazgātuvē lasīt visu diskusiju (48 atbildes) –»
Dzeramnauda gāzes uzpildīšanas asistentam (9)
Man ir automašīna ar gāzes iekārtu. Es visu saprotu, kad gāzes uzpildes stacijās ar vienu gāzes mucu darbinieks, kas ir uz vietas - uzpilda gāzi, saņem par to samaksu. Tas ir viņa tiešais pienākums. Savukārt uz G.Astras ielas ir Lukoil...
Nē, dzeramnauda nav jādod.
Viņš tur ir tāpēc, lai tu netīšām nemākulīgi pildot gāzi, neuzlaistu to bodīti gaisā !
Ne jau velti viņš palīdz dāmām - veči gan jau paši mācēs ! :)
ja rosība tev atļauj,iedod to dzeramnaudu agrak apkalpojosais personals bija visas uzpildes stacijas, tagad tikai riga un ari ne visur.
ta ka daudz celoju, tad iznak pasai pildit,,,
sakuma lecu pa gaisu no tas skanas, tagad jau pieradu,,,
neesmu maksajusi-atbilde.
Vai Tu citur dzeramnaudu dod tāpēc, ka citi tā dara? Vai tapēc, ka vēlies pateikties par palīdzību? Ja vispār protams dod dzeramnaudu. :) Tā ir Tava brīva izvēle! ··· Dzeramnauda: Dzeramnauda gāzes uzpildīšanas... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vai dzeramnauda ir kukulis? (30)
Lasot te jaunāko PA radās šāds jautājums, kurš "brieda" patiesībā jau pasen. Vai Jūs apzinaties, ka dzeramnauda patiesībā ir nevis pateicība, bet kukulis...jā kukulis, lai citā reizē arī Jums kaut kas tiek izdarīts labāk. Kam, kad, kāpēc...
Par labi padarītu darbu atstāju apkalpojošajā sfērā - kafē, frizierei, manikīrei. Ja nepatīk, tad neko neatstāju. 1) Vados no principa "nav citu darīšana cik kam es papildus vēl samaksāju".... ja kādam tas nepatīk un liekas slikti viņš droši ar savu viedokli var iet di***. :) Ja es uzskatīšu ka cilvēks ir pelnījis vairāk nekādi noteikumi mani neatturēs vairāk ar samaksāt.
2) Ja apzinos ka tas ir ar "ieguldījums nākotnē", un dzīve pierādījusi ka vienmēr atmaksājas.

Krogos un tamlīdzīgās vietās gandrīz vienmēr atstāju kādu dzeramnaudu.

Ārstus parasti apmeklēju tikai ar aploksni, jo tā kā "neesmu sistēmā" tad viss maksā mazliet vairāk un tas ir tikai normāli.
Runā, ka dzeramnauda ir pēc, bet kukulis pirms... Dzeramnauda jeb tējas nauda un pateicība(ārstam vai citam speciālistam) ir divas pilnīgi dažādas lietas. Un kukulis ir trešā lieta - nauda, par kuru jums iedod kaut ko tādu(pakalpojumu), kas jums patiesībā nemaz nepienākas. Dzeramnaudu mēdzu atstāt dēļ tā , lai nav jāgaida, kad atnesis zdacu. ··· Dzeramnauda: Vai dzeramnauda ir kukulis? lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu