Lieldienas

Lieldienas foto attēls

Lieldienas - jautājumi un diskusijas

Iešūpo pavasari ... (9)
Tuvojas brīvdienas ar krāsainām olām, zaķiem, un visādām izdarībām. Kur var labi iešūpot pavasari ?... ;)
Es krāsošu olas 27. un 28 . martā Brīvdabas muzejā, kur tradicionālās garās laipas šūpoles ! Tur būs arī olu krāsošana un ripināšana, senās lauku spēles, savukārt nopietnāk 27.datumā Lieldienu dievkalpojums Usmas baznīcā. Gan jau ka Arkādijā būs Kur vēl labāk,kā savā dārzā, kopā ar tuviem cilvēkiem. Lieldienas man vienmēr asociējušās ar žubītes dziesmu. Tikai vienas Lieldienas atceros bez šī pavasara vēstnesīša. Pagaidām pat cīruļus un strazdus nemana,kur nu vēl žubīte. Ziepniekkalnā ir.. ··· Lieldienas: Iešūpo pavasari ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Lieldienas, (20)
izklaide ar olām... senču mantojums ?
pagāni jau ir sen izklaidējušies - jo pagānu Lieldienas bija 20.-21.martā, kad diena palika garāka par nakti. Tagad plosīsies kristieši, lai gan - velns zin kādā sakarā viņiem vajadzīgas olas. tieši tāpat kā citus gadus - tie vienmēr atstāj dārzā šokoolas un cukura olas. Lieldienās es sakrāsoju daudz olas,vismaz30,tad mēs braucam izklaidēs pie draugiem,radiem,pa ceļam vēl kādas izklaides,vienu gadu man bija līdzi šokolādes olas,kaut kur ap1kg,tās ņēmu pa dārzu izmētāju,tad bija atrakcija kuram vairāk būs savā groziņā,bija apgalvošana,ta katru gadu tiek ripinātas,zem krūmiņiem slēpts,ēstas tiek olas,olu kaujas,sūtīti apsveikumi un + šūpošanās obligāti,lai nākamajā gadā odi neēd. citi saka gan,bet cik sevi atminos,tad Lieldienas,ZS,JG vievnmēr svineējām ar vērienu un pa skaisto.
Kas tev citi,ja tev tas patīk dari pa savam un dari,kā tev pašam patīk,nepatīk vnk sēdi mājās un ripini 2ivas savas olas:))))
nu,man tapat,ka Lucy,krasoju iistas olas,tinu ieksha grubas,pirmo zaliiti un sniegpulkstenjus. agrak tas slepu darza,tagad gan stav uz galda.
man ir divas Lieldienas. pareizticiigo Lieldienas olas apliimeju ar pareizticiigiem domatam uzliimem un cepu k-ko ljoti saldu.
··· Lieldienas: Lieldienas, lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Lieldienu rauga pīrāga recepte (5)
Kaut kur lasīju, ka Lieldienās gatavo parastu rauga pīrāgu (ne ļoti saldu)? Kāda varētu būt recepte?
www.receptes lv.Tur daudz dažādu variāciju par tēmu.Eksperimentē! To sauc par kuliču!Sāļo, saldo, kādu vien vēlies. Receptes miljons internetā, variāciju arī. Šogad atkal cepšu gan sāļo, gan saldo. D Äfr - protams näk no krievijas .. iemäcies latviski izteikties. Aigars53 -kuličam nav cita nosaukuma.Tāpat, kā ir pasha-no biezpiena gatavots Lieldienu ēdiens. ··· Lieldienas: Lieldienu rauga pīrāga recepte lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Lieldienu galds (5)
ko šogad plānojiet likt galdā?
Uz uguns grilētu foreli. pašlaik padomā tikai Pasha olas taču... likšu uz galda olas! Lieldienās "jāspiež"uz olām !! :DDD ··· Lieldienas: Lieldienu galds lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Olu krāsošana (6)
Kā ar dabīgiem līdzekļiem interesanti nokrāsot olas? Tradicionālās krāsošanas receptes ar sīpolu mizām, diedziņiem, rīsiem un tml. jau zināmas, gribētos oriģinālākas olas...
mellenes - buus zilganas vai violeetas olas. Bietes!!! ar mellenēm..ritīgi skaistas oliņas:)) Kumelisu tejaa -- dzeltenigas, aptinot putraimus vai risus bus skaisti raibas.Ne tik labs, bet skaists variants --ietinot saburzita, labi nolietota koppapira --melns marmors. tējas lapas- melna, zaļa, karkade utt. ··· Lieldienas: Olu krāsošana lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Pagāni Liedienu svin kad diena paliek garāka par nakti... Mūsdienās vispārpieņemtais Lieldienu datums ir pirmā svētdiena pēc pirmā pilnmēness, pēc pavasara ekvinokcijas vai tās laikā. Tādējādi Rietumu kristīgajā baznīcā Lieldienu datums iekrīt starp 22. martu un 25. aprīli. (C) Pašlaik rit Klusā Sestdiena.Šodien luterāņiem nakts dievkalpojums, kas sākas 23.00 līdz 24.00 sēro par Kristu,24.00 līdz 01.00 svin Dieva augšāmcelšanos, svētdien, jau no rīta, pirmās lieldienas, pirmdien otrās. Priecīgas lieldienas! kvarts....kas tad ir tie pagāni,vai pats īsti zini? Nezinu, vai Kvarts zin, kas ir pagāni, bet parasti ar to saprot NEkristīga reliģiska kulta piekritējus. ··· Lieldienas: Kā nosaka kad būs Lieldienas? lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu