Līgo

Līgo - jautājumi un diskusijas

Līgo/Jāņi (39)
Kā esiet ieplānojuši svinēt Līgo, Jāņus?
Nesvinu, papardes ziedu nemeklēju.
Braukšu bildēt citus svinētājus.
Nekur !
ignors !
nekā. Pagaidām nav noteikta plāna, bet iespējams Latgales pusē.. :) Nekā. ··· Līgo: Līgo/Jāņi lasīt visu diskusiju (39 atbildes) –»
Kur nopirkt Jāņu cepuri? (13)
Drīz liigo vakars. .. . riepas ugunskuram jau sagādātas, BONEY M muzika arī un lielās tumbas, spirtins iepirkts, bet nezinu kur lai nopērk jaanu cepuri SOMBRERO sev un vainadzinu ar kreppapīra pukeem un lentēm savai meitenei. ..
Nopērc savai meitenei indiāņu cepuri ar krāsotām vārnu spalvām. ;) Tiesa, Tu aizmirsi pašu galveno - benzīna kannu. Bez tās nav uguņošanas. Uzpin labāk margrietiņu vainadziņu pats, nevis kkādu sombrero, kas līgo svētkiem nepiedienās !!! starp citu, šogad nekur neredz salmu cepurītes, a prasījās Katru gadu ir Jāņu tirdziņš,tur var nopirkt visu ko vēlies svētkiem! Jokus pie malas. Pēc ilgiem gadiem, vakar centrāltirgū bija pārdošanā tās papīra cepurītes. Sombrero gan nebija, bet var tak paņemt tos ukraiņu kreppapīra vainadziņus un ar nitro nopūst melnus. Bija jūrnieku cepurītes ar uzrakstu - varjag. Tās pat nevajadzētu pūst, tāpat varen etniski izskatās...
;-)
··· Līgo: Kur nopirkt Jāņu cepuri? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Jāņu svinēšana (26)
kapec ir cilveki kas noliedz janus vai slikta pieredze bijusi vasaras saulgriezos
...kas grib,tas svin,kas negrib nesvin,mani ,piemēram, tas galīgi neuztrauc...
Solvitas/ visi nedzer,bet tie ,kas grib dzert tiem,vari man ticēt, Jāņus nevajag,tie dzer kad grib:)
*)jāņi 23..24. ir kristiešu mēginājums pagāniskos rituālus pievilkt viņu ideoloģijai un tēliem un kalendāram
*)saulgrieži ir jāsvin 21 datumā
pārējais jau atkarīgs no katra paša...
Tur nav nedz ko noliegt, nedz īpaši atbalstīt...tāds vispārējs dzertiņš. It īpaši visādās zaļumbalēs. Tāpēc, ka visi tik dzer un šašlikus rij. Man arī nepatīk tādi skaļi svētki. Tas zināmā mērā ir pārdomu laiks, jo saule sāk iet uz rudens pusi. Bieži cilvēki liek lielas cerības, bet tad viļas. Varbūt visu darīt vieglāk. Mani jaukākie Jāņi bija lielā steigā noorganizēti.Notika viss, kam jānotiek šajos svētkos, kautgan nemaz uz to necerēju. Jāļaujas likteņa pavērsieniem. Starp citu es esmu Papardes ziedā atrasts brīnums. ··· Līgo: Jāņu svinēšana lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Kāpēc radusies Līgo nobīde? (14)
Kad ir atradis izskaidrojumu tam, kāpēc mēs tagad Līgo un Jāņus svinam nevis gada visīsakajā naktī (kas bija no pirmdienas uz otrdienu) kā mūsu senči, bet ar pāris dienu nobīdi?
Baznīca pievilka pie saviem svētkiem, jo saprata, ka nespēs iznīdēt. Kristīgā baznīca nobīdīja vasaras saulgriežu (arī Ziemas saulgriežu un pavasara ekvinokcijas) sviņešanu. Tāpēc Lieldienas, Jāņi un Ziemassvētki netiek svinēti pareizajā laikā. Stingri to ievēro laikam tikai Dievturi.
Tomēr, vai tā būtu liela problēma, lai mūsu likumdevēji veiktu loģisku korekciju un pārceltu Jāņus uz pareizo datumu - šogad, piemēram, 21.jūnijā. Līgas, attiecīgi, uz 20.jūniju. Vienīgais, ka arī 2017.g. būtu šajos datumos, bet 2018.g., 2019.g. - attiecīgi 21. un 22,jūnijā. 2020.g. atkal kā šogad!
Vikipēdija saka, ka pēc Latvijas Republikas nodibināšanas 1918. gadā, Zāļu dienas svinēšana izvērtas par tautas svētkiem. Tika izteikts priekšlikums, ka 22., 23. un 24. jūniju vajadzētu atzīt par nacionālo svētku dienām, 22. jūnijā svinot Varoņu dienu (atceroties uzvaru Cēsu kaujās), 23. jūnijā Zāļu dienu, bet 24. jūnijā Jāņa dienu.
Tā ka viss ir labojams, ja paši gribam. Atliek uzsākt iniciatīvu Manabalss.lv
Interesanti - kam svariigas dazhas sekundes? Ja nu vieniigi divu religjiju fanaatikjiem, lai pakashkjeetos savaa starpaa un viens otru apvainotu par ´´nepareizaa´´ Dieva pieluugshanu. Senlatvieshu laikos Jaanjus noteica ´´peec taas tur egles tai tur kalnaa´´. Jaasvin taa, kaa mees, beerni, gaadreiz svineejaam - jau nedeelju pirms Jaanjiem staigaajaam apkaart jaanjudziesmas aurodami - ja kas - tieshi taa tas arii jaasvin - vismaz nedeelju. Tas nenoziimee - nedeelju autaa!:) nopietni?
debesu ķermeņu kustība nesaskan ar musu laika mērīšanas sistēmu.
visas neder, jo tikko mērogs paielinas, mērvienības kļust nesvarīgas attiecībā uz objektu - laiku. cilvēki grib izmērīt laiku. ar tuvāko debesu objektu palīdzību. bet tikko viņu apziņas apvārsnis palielinas, mēraukla klust nederīga. vajadzīga jauna. tas ir saprotams? cilvēki grib izmērīg muzību ar savu dzīves pieredzi.
··· Līgo: Kāpēc radusies Līgo nobīde? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Līgo tradīcijas (27)
Cik jums ir svarīgi, lai līgovakarā kaut kas tiktu ievērots arī no senču Jāņu tradīcijām, kaut pašiem dziedot līgodziesmas? Vai der arī vnk: ugunskurs, šašliks, jāņusiers, alus, daudz alus un Latvijas Radio2?
Lai arī īstos saulgriežus parasti sagaidu īstajā laikā ar visādiem latvju rituāliem, tomēr cenšamies arī Līgo vakarā kaut ko no tā pabaudīt. šnabis pietrūka sarakstā Papardītes.... arī pietrūka... a derētu... man svarīgi SAULGRIEŽUS sajust, un tam maz sakara ar PIEfolkloras gājieniem:)
Īstos gribu, un sagādāju sev.
Torpēdiņ, jāmeklē papardes zieds. Kāds radio2?
Tu vari vnk sēdēt papardēs un fiksēt hronikas.
··· Līgo: Līgo tradīcijas lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Ko mēs īsti svinam Līgo vakarā? (14)
Kādam ir skaidrs, Ko mēs īsti svinam Līgo vakarā? To, ka diena sāks kļūt īsāka? Auglibas rituālu, kad vienreiz gadā mūsu senči nodevās izvirtībām ar precētām sievietēm ("Jāņu naktī nezināju, kura sieva, kura meita") ...
->To Torpedo- Lai uztrauc vairāk paša uzvedība, un priecē vairāk citu prieks, un ja vēl citu bēdās talkā iesi, tad jautājumu mazāk būs. .. - 1. Savstarpējas atkarības likums:
Pirms spried par citu kļūdām, pievērs uzmanību pats sev. Tam, kurš apmētā citus ar dubļiem, nevar būt tīras rokas.
2. Apmācības likums:
Katrs cilvēks, kuru mēs satiekam, potenciāli ir spējīgs mums kaut ko iemācīt.
3. Augstākā ceļa likums:
Mēs pārejam uz daudz augstāku līmeni, kad sākam pret citiem izturēties labāk, kā viņi izturas pret mums.
4. Bumeranga likums:
Kad mēs palīdzam citiem, mēs palīdzam paši sev.
5. Āmura likums:
Nekad neizmantojiet āmuru, lai nosistu odu uz sarunu biedra pieres.
6. Apmaiņas likums:
Tā vietā, lai citus noliktu pie vietas, mums ir jānoliek sevi viņu vietā.
7. Sāpju likums:
Aizvainots cilvēks pats nodara pāri citiem.
8. Harizmas likums:
Cilvēki izrāda interesi par cilvēku, kurš tiem ir interesants.
9. 10 baļļu likums:
Ticība cilvēku labajām īpašībām parasti liek mums parādīt savas labākās īpašības.
10. Situācijas likums:
Nekad nepieļaujiet, ka situācija jums nozīmē vairāk nekā savstarpējās attiecības.
11. Boba likums:
Kad Bobam ar visiem ir problēmas, parasti pati galvenā problēma izrādās pats Bobs.
12. Pieejamības likums:
Vieglums attiecībās pašam ar sevi palīdz citiem justies brīvi ar mums.
13. Tranšeju likums:
Kad gatavojies cīņai, izroc sev tādu tranšeju, lai tajā ietilptu draugs.
14. Zemkopības likums:
Visas savstarpējās attiecības var un vajag kultivēt.
15. Sadarbības likums:
Kopīgs darbs paaugstina kopējās uzvaras iespēju.
16. Pacietības likums:
Ceļot kopā ar citiem vienmēr ir lēnāk, nekā ceļot vienam. Ja gribi iet tālu – ej kopā, ja gribi iet ātri – ej viens.
17. Likums par vienas medaļas divām pusēm:
Patiess pārbaudījums attiecībām ir ne tikai tad, kad draugiem klājas slikti, bet gan tad, kad viņi piedzīvo milzu veiksmi. Vai esam mēs spējīgi patiesi priecāties par to?
Liigo vakarā svin kopā sanākšanu, kā senu tradīciju pēc pavasara darbu nobeiguma. Sakopt savu sētu(dziivokli), uzpucēt lopus(mašīnu), izravēt dārzus(nopļaut dziivzhogu loga priekšā) - un tad visas nakts garumā - uz priekšu, kā nu kuram sanāk sagaidīt rītu un sauli:) Daudziem skumji svētki - dienas paliks īsākas, drīz jau rudens pēc tam. Manā jaunībā, pat kaut kur līdz 30 gadiem, veel bija t. s. apLiigošana - staigāja Jaanjabeerni viens pie otra, reizēm pie ugunskura pienāca tīri sveši ļaudis. Tā pat kā Ziemassvētkos-Jaunā gadā staigāja ķekatās. Bija interesantāk, lai gan jaunībā viss interesanti. Domāju, tagad arī jaunajiem ir krietni interesantāk nekā večukiem un vecenītēm. Un viņi neuzdod jautājumus, ko svinēt:) Grils, šašliks, alus. .. :(

Man kā nekristietei, drīzāk vasaras saulgrieži, tāpat kā Ziemassvētkos - ziemas saulgrieži, nevis Kristus piedzimšanas svētki :(
Mūsdienās(? ) . .vairāk jau laikam, pierīšanās un riekstu izšaušanas svētki Ar ugunskuriem, prieku un dziesmām, kuras caurvij visu valsti un savienojas vienotā domā( līdzīgi kā Baltijas ceļš) tiek attīrīta zeme no negatīvas enerģijas, kura gada garumā uzkrājusies. Zeme un cilvēki saņem pozitīvu domu enerģiju. Sens attīrīšanās rituāls ar uguni. ··· Līgo: Ko mēs īsti svinam Līgo ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Ko (tu)mēs svinam Jāņos? (12)
Mēs (tu) slavinām Sauli tiek vien ka pārticības, labklājības avotu?
Mēs priecājamies par ilgo, gaišo, dienu, īso, tumšo nakti, brīvdienu, kopīgiem svētkiem, brīvdienu, ēdieniem, dzērieniem, dejām un papardes meklēšanas aktiem- cits pateikdamies visam un visiem, kuriem jāpateicas, bet cits vienkārši tāpat priecājas- nepateikdamies neredzamiem spēkiem un personām, jo neredz jēgu pateikties neredzamajiem par pieejamām lietām, kuru klātesamība liekas pašsaprotama. Es priecājos pateikdamies, jo man tas nav grūti, un man nepatīk būt pilnīgi nepateicīgam;) Latviešu ienaidnieki ir izdarījuši visu, lai Līgo svētki būtu tikai prasts dzerstiņš. Ko gan var svinēt ja nav krīvu, kas veiktu Ritus. Visam ir sava noteikta vieta un kārtība, bez kuras dzīve ir tikai eksistence. :)- Atvainojos par lieko komatu, brīvdienu, neredzamajiem;) Es nesvinu. Es ´Jāņus redzu tikai kā dreršanas svētkus. Alu gluži labi var padzert arī vienatnē un jebkurā citā dienā. :) Var jau būt ka senāk Jāņiem bija īpaša nozīme. Vot kaimiņos krievi, tie gan svinēs. Piedzersies un bļaus krievu dziesmas visu nakti. Kaut tikai būtu lietus! :) brīvdienas..:D ··· Līgo: Ko (tu)mēs svinam Jāņos? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Vai ugri svin Jāņus? (6)
Kalendārā gan somiem gan igauņiem Līgo nakts un Jāņi esot brīvdiena
Svin svin un kā vēl. Svin! http://en.wikipedia.org/wiki/Midsummer_festival#Hungary Ziemas un vasaras saulgriežus tā vai citādi svin visā pasaulē.Tieši Jāņus ar visām šo svētku tradīcijām svin tikai Latvijā. http://www.visitsweden.com/sweden/things-to-do/swedish-lifestyle/swedish-traditions/midsummer/
Arī Somijā svin pa riktīgo, ar visām brīvdienām, tur vispār ir baltās naktis, var mest pa gaismu:)
··· Līgo: Vai ugri svin Jāņus? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu