uzvedība restorānos/cafe un tmldz

Kāpēc mūsdienu vecāki nemāca savus bērnus kā jāuzvedas šādās sabiedriskas atpūtas vietās? Tāda sajūta kā atnākusi uz bērnudārzu kur gan jau kāds pieskatīs . Ļauj kliegt skriet utt. Vai paši vecāki arī nezin kā jāuzvedas...

vikija29 (2013-08-05 10:12)    1 Jā,man arī dažeiz šķiet,ka ne jau bērnam bet vecākam vajag kārtīgi sadot.Man domāt stipri pārprasta demokrātija

LaskovijMerzavec (2013-08-05 10:13)      Labaak berni, kas skraida, nekaa piedzerushi muulji ar matjperematj :)

Tas taa par pashiem pieaugushajiem dazhreiz:)

Lucy (2013-08-05 10:19)      hmmm interesants jautājums?
ir gadijumi,ka tiešām traucē,jo ir brīzi,ka domā,nu pasēdēsim tā pa kluso,paēdīsim,bet še tev kāds sīkais kliedz,skraida,nu nepatīkami reizēm ir,ka pat gribās piecelties un doties projām.
Pirms vēlies atpūsties ir jāpaskatās vai tev būs tas klusums un miers par ko maksā naudu,ja ne,doties citur,iespējas tagad ir daudz

violinn (2013-08-05 10:22)      Pašai ir bērni?
Ja tu velcies uz restorānu, tad japrognozē, ka bērns nevar ilgi mierīgs nosēdēt un, iespējams, kādu var traucēt.
Patiesībā interesanti, kas tas bija par ""restorānu"".:D Man nav tādu vērojumu, ka labā restorānā valdītu bērni.

tool (2013-08-05 10:27)      Ir interesanti pavērot mazo skandālistu vecākus. Personāži ir robežās no pilnīgiem truleņiem, mol, "MŪSU AUGSTĪBAS TE IR", līdz pāriem kur vismaz vienam ir kaut kāda pietāte pret apkārtējiem + vēlme ko darīt lietas labā. Man, pārsvarā, ir gadījies redzēt, ka puslīdz apzinīgais ir vecis, jo ne jau viņam bija ļooooti nepieciešams ar visu varzu piezemēties kādā obščepita un 20-40 minūtes krist uz nerviem apkārtējiem gaidot saldējumu vai frī kartupeļus.

Tessa (2013-08-05 10:39)      te nu butu ljoti vienkarshs risinajums.ja netiek normali audzinats,nav ko vazat pa ta saucamiem restoraniem(es domaju,par glaunakam estuvem)-ludzu,pilni tirdznieciibas centri ar haosiem,pieskandinati ar skalju muziku.tur neviens ne maniis,ne klausiisies.
kadreiz restoranos ljaudis gaja vakaros,un,protams,bez berniem.un galdinjus sutiija nedelju ieprieksh.a ja gribi,lai berns nak liidzi-audzini,iemaci,ka uzvesties.

_CatNap (2013-08-05 10:42)      nekad neesmu piedzivojusi, ka smalkaa restorana berni uzkundzetos.
dienas eeduzhos, kurus reizem ari smalki sauc par restoraniem, bet neaizmirsisim, ka shis vards burtiski noziime vien -vieta, kur atgut spekus, - ir tikai normali, ja gimene kopa ar berniem, jo ipasi brivdienas, papusdieno.
turpinot laskovija domu - labak berni, nevis viriesi!!! ar klepja sunishiem.

Maybex (2013-08-05 10:43)      Līdzīgi vērojumi arī tad, kad ceļo ģimenes ar bērniem. Piemēram, lidmašīna. Ir gadījies, ka ienāk prātā doma - bērniem būtu jāaizliedz lidot ar lidmašīnu. Varat mani uzskatīt par bērnu nīdēju vai kā citādi.
UN atbilde tiem, kam radīsies jautājums - jā,man ir bērni. UN jā, mēs ceļojām arī tad, kad viņi bija mazi. Tomēr uzvedības normas bija pavisam citādas.

stardust (2013-08-05 10:43)      Ir jau gan tā, ka laba vieta ir tā, kur arī par bērnu izklaidi padomāts, tātad ģimenēm paredzēta. Lielākoties ir arī palikts pie tā, ka apmeklē tikai tādas, un, ja tā ne... man vienmēr somā bijis kāds rakstāmais, kādas mantiņas, papīri, zīmuļi, tomēr neviens nav pasargāts no neparedzētā [proti, bērns nav dresējams zvērs, vienmēr var kas gadīties, lai cik labi mācīts nebūtu].

dogville (2013-08-05 10:47)      Par teemu vareetu zinaatnisku darbu publiceet,bet shoreiz iz pieredzes-jo situeetaaki vecaaki,jo gan pashiem,gan beerniem "paljci vejerom".Jo ilgaak dziivoju,jo skaidraak saprotu,ka inteligjence,stavoklis sabiedriibaa un LIELA nauda ir absoluuti dazhaadas lietas.Ja "sabiedriibas kreejuma"vecaaks sadomaajis,ka labais tonis prasa iet uz operas(veelams)pirmizraadeem,tad sabiedriibai jaaredz,ka arii atvase tiek pareizi"audzinaata",nekas,ka traumee apkaarteejo labsajuutu ar saprotamu niikshanu vairaaku stundu garaa pasaakuma.Tas pats arii ar citaam iestaadeem.Man par laimi "kreejums"ar "krejumeklishiem"iecieniijushu aatraas eestuves:D

HRDS (2013-08-05 10:48)      Kādi vecāki.. Taadi beerni... :)

Alison (2013-08-05 10:57)      Nez un kā tad bērniem tur būtu jāuzvedas??

violinn (2013-08-05 10:59)      Saki audzināšana.
Nu tad arī stāsti, kā tu 3 vai 4 gadīgam iestāstīsi, ka viņam taisnu muguru un klusējot jāsēž pie restorāna galdiņa.
Man ir bijis viens piedzīvojums lidmašīnā. Viņai bija kadi gadiņi 5 vai 6. Uzvedās klusi, bet ne mierīgi, trinās sēdeklī un ļoti ""traucēja"" priekšā sēdošo dāmu, kas bija atvilkusi sēdekli guļampozā. Viņa juta bērna ceļgalus. Nepārtraukti niknie skatieni un beigās arī teksti, ka neaudzināts bērns.:)
Godīgi sakot, es viņai pati labprāt iespertu.
Tā arī nepateici, kas par restorānu. Gaidu.

dogville (2013-08-05 11:02)      Alison,beernam jaapaeed,jaagaida,kad paareejiee lidzatnaakushie paeediis,un,kaadam ljoti apnicis pasaakums,lai nu kaads no pieaugushajiem"upureejas"un pamet telpas kopaa ar atvasi.

Maybex (2013-08-05 11:07)      Klau, Violinn, cik garam jābūt 5-6gadniekam, lai sēžot normāli, viņa ceļgalus justu priekšā sēdētāja mugura ;). UN nez vai atrodoties mainītās lomās ar priekšā sēdošo sievieti, Tu domātu joprojām tāpat.
Pie kam, 6-gadnieks jau parasti ir kontrolējams bērns, ja vien ir kas to dara :)

LaskovijMerzavec (2013-08-05 11:07)      Kas beerni ir jaaizolee no sabiedribas? Vai tikai sasieti un aizbastaam muteem?
Ok - opera, teatrii kur jaaklausaaas lieka knjada nebutu veelama.

Bet man ir nesaprotami, kaa beernu klaigashana (sveshu) varetu man trauceet apeest savu kotleti...

Un jaa veel par kaadu bernu vecumu mees runaajam?

fargo (2013-08-05 11:10)      "Nez un kā tad bērniem tur būtu jāuzvedas??"
pieklājīgi, tas nozīmē nedraucēt apkārtējos, neuzvesties skaļi un nedauzīties apkārt.
vecākiem būtu bijis jaieaudzina šādas lietas bērnos ´pēc noklusējuma".
ikviens ir dzirdējis "tev būs godāt savu tēvu un māti". tā vietā, mūsdienās ir nācis "tev būs godāt savu bērnu... un klausīt tam"
bernam ir jāciena sveši pieaugušie un jāklausa arī tiem, ne tikai vecākiem.
ja sveši pieaugušie aizrāda bērnam uz nepieņemamu uzvedību, tad vecākiem būtu jānostājas šo pieaugušo pusē, nevis jābauro "kā tu drīksti svešus bērnus mācīt!"
tie ir vecāku PIENĀKUMI, kontrolēt savu bērnu uzvedību sabiedriskās vietās.
apkārtskraidīšana, bļaustīšanās un ālēšanās nozīmē, ka audzināšanas nav. nozīmē, ka tas pats notiek mājās. nav izveidota hierarhija, nav paklausības.

ir arī otra medaļas puse. bērnam tiešām ļoti ātri sāk kļūt garlaicīgi. tāpēc jau daudz apmeklētās iestādēs ir bērnu rotaļu vietas un personāls, kas tur bērnus arī pieskata.
uz "smalkām" vietām berni nav ņemami līdzi nemaz, tādām kā kinoteātru izrādes(ne-bērnu filmas), teātri, restorāni u.c.
par sabiedrisko transportu, tur gan ir grūti. un vajadzētu saprast, ka raudošu, nogurušu bērnu var būt grūti nomierināt no raudāšanas. tur pāriejie pieaugušie varētu saņemties pacietību.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu