Viens restorānā - ko darīt (etiķete) un ko domā viesmīļi?

Esmu izlēmis, ka tomēr varu reizi nedēļa aiziet un papriecāties uz restorānu. Otra cilvēka nav (esmu neglīts), tāpēc jāiet vienam.

Kāda ir etiķete vienam, vai ir kādi izstrādāti likumi? Ko darīt gaidot ēdienus? Parasti gaidīšana nav man problēma, varu nočekot telefonu vai tāpat kaut ko padoma. Bet vienalga mulstu.

Un vai vispār restorāniem tas patīk? Parasti ņemu tikai zupu un salātus vai uzkodas, līdz ar to galīgi neesmu naudīgs klients. Restorāns jau tomēr rēķinās, ka galdiņš ir vairākām personām un nerentājas, ka tur sēž viens pats. Bet no otras puses - jo ātrāk mani apkalpo, jo ātrāk es aiztinos un galdiņš ir brīvs...

Kāda ir jūsu pieredze iet vienam, ir kādi draudzīgāki un mazāk draudzīgi restorāni?

Ja ir otrs, tad vienmēr ir interesantas sarunas un viss tiešām ir OK. Bet, ne vienmēr jau otrs ir. Un vai tad mūsdienās vientuļo restorāna gājēju nav vairāk? Restorāniem tā kā būtu vajādzējis jau pierast un adaptēties?

never_pa  1 5 Nav etiķetes. Kam interesē ko domā viesmīļi, viņi izdara savu darbu un aizmirst par Tavu eksistenci.
Ja nav daudz naudas un ej pusdienot viens, tad izvēlies citas vietas- krogus, kafejnīcas, ēdnīcas.
Ērtāk un lētāk sanāks.

dardedze  7   uzaicini kādu skaistu dāmu no oho un būsiet vizāli tipisks veikalķemmētāju pāris.

Jurijs55  5 4 Izterē labāk uz sevi un paliec "glitāks" ! :)

Tessa  6 10 Nav izstradati likumi. Neko nedariit, gaidiit edienus. Restoraniem vienalga. Nerekjinas. Laba pieredze, visi restorani ir draudziigi. Nav tadu mazak vai vairak draudziigaku. Vientuljo restoranu gajieju nav vairak. Diivaino gan ir. Restoraniem nebija japierod un jaadaptejas, restorani strada klientam. Un kapec viesmiiljiem butu par tevi kkas jadoma?

Klau, tev nav sarezhgjiiti ta dziivot? tas tak arprac.

riebekle  1 8 Ja ir neveiklības sajūta un ja nejūties komfortabli, tad - neej. Vismaz man nepatīk iet kaut kur, kur jūtos neērti. Ja nu tomēr gribas un patīk, tad iesaku izvēlēties vienu vai divas vietas, kuras apmeklēt regulāri. Sāksi regulāri piestaigāt, tad personāls tevi atcerēsies un nebūs mulsuma sajūtas, tikai nu dzeramnaudu gan atstāj. Viesmīļiem ir vienalga, kurš kādā kompānijā nāk, galvenais, lai nav kasīklis un lai dzeramnaudu atstāj. :D

Fiskars    3 Ej droši, jūties brīvi un nepiespiesti. Jaunībā gadu strādāju Vecrīgā par viesmīli. Nekādu problēmu nebija ar vientuļajiem ēdājiem. Drīzāk jau nesimpatizēja pārīši, kas vakara gaitā izdzēra 8as tējas.

card_reader  2 2 Galvenais neurbini degunu aiz gara laika sēžot un gaidot savu zupu... :D

Marija_Anna  2 5 Galīgi neesmu restorānu cilvēks. Mani tracina ilgā gaidīšana. Ja es eju ēst, tad es gribu ēst. Un gaidīt galīgi nav manos plānos.
Tāpēc vai nu mājās, vai ciemos pie paziņām , draugiem.
Viesmīļi dara savu darbu. Izturies ar cieņu pret viņiem. Tieši viņiem tu esi viens no klientiem. Un ne vairāk.
Ja nekā citādi , paņem kādu lasāmgabalu līdzi. Bakstīties telefonā nav nekāda smalkā maniere.

miers2  1 1 nekad neesmu bijis krogā viens pats par savu naudu. Ja nu tomēr ko teikt par tematu, tad es arī labāk izvēlētos kādu omulīgu barčiku, kur smaidot var kausu alus iešņaukt nevis mizu kastes restorānu, kur man jādomā par obera attieksmi - vai šis tur grib mani redzēt , vai negrib

burleska    4 Restorāni ir priekš Tevis, nevis Tu priekš restorāniem ;) Ja nevienam netraucē, uzvedies, kā gribi. Protams, pieklājīgi. Tik daudz tautas parasti nav, lai kādu interesētu, ka Tu viens galdiņu aizņem. Tā ka droši uz priekšu :)

dardedze  2   https://www.youtube.com/watch?v=-2u7_SEVap8

nazis  1 12 Restorāns - tas skan lepni. Tagad par restorāniem, šķiet, ir atļauts saukt jebko, kur gatavo ēdienus. MacDonald arī saucas restorāns un Lido ir pašapkalpošanās restorāns.
Caru, Tu vismaz esi iedomājies īstu restorānu, kā mazākais, ar viesmīli. Nav jāsatraucas, esi mierīgs un pārliecināts par sevi - Tu esi vienkārši izsalcis un gribi kulturāli paēst.

burleska  1 8 Un lai visi iet ar savām smalkajām manierēm ieskrieties :P Baksties pa telefonu, ja gribi, raksti oho komentārus, kā iet, mēs jutīsim līdzi :)

kokote  2 6 Kur tur Tev būs prieks, ja jau tagad streso?
Tā arī nesapratu, kāpēc jāiet uz to restorānu? Tā Tu uz operu gāji (toreiz laikam bija draugs), tad tā gleznošana, tad svaru zāle un vēl tā līdzņemamo salātu epopeja. Gan jau kaut ko esmu izlaidusi, bet kā tad tas restorāns ies kopā ar to tievēšanas programmu un veselības problēmām?

borzomi  6 5 Andri z,man patīk restorāni!
Iesim kopā!
Tikai sēdēsim katrs pie sava galdiņa,jo ēdu daudz un esmu smuka!

Drole  1 5 Taadi nu tie kaviaara socikji ir - koliidz briivs briidis, tie vis nemetas ciiniities par darbaljauzhu tiesiibaam, bet stuuree uz restoraanu...

Epifanija  1 1 ko darīt - ēst protams un baudīt! etiķete ir nelūrēt apkārt, ko dara citi un neluncināt ar asti

DanaL  1 4 Izdomā gan tie cilvēki problēmas: ko kāds par mani padomās, ja es iešu šur vai tur un darīšu to vai šito.
Ja tu iesi tur vai citur pēc tā, ko tur viesiem piedāvā, tad viņi tā arī padomās, ka tu esi viesis, un tevi pienācīgi apkalpos.
Kāpēc kādam jāuztraucas, jo kāds oficiants padomā, ja tu tur esi ieradies viņa darba laikā un vēlies paēst. Cita lieta, ja tu negribi no turienes labprātīgi aiziet pēc darba laika beigām, vai esi turj ieradies ar, piemēram, ieroci un sāc ar to plātīties...

Paula6  1 6 Kādu laiku atpakaļ mums ar draudzeni radās ideja nogaršot sen nebaudītus nacionālos ēdienus, kas nozīmēja aiziet uz attiecīgo restorānu. Vienu reizi gadījās, ka draudzene kavējās...gaidot, lēni dzēru vīnu, kad pēkšņi ieraudzīju pie tālāka galdiņa sēžam vienu vīrieti. Viņš ļoti steidzīgi ēda, pat liekas, neizgaršodams neko, pa brīžam nemierīgi pašķielēdams apkārt. Pēc tam ar draudzeni vēl pavērojām un abas nodomājām: kāpēc nevar mierīgi un ar baudu paēst, nesatraucoties par apkārtējiem?...viņiem taču gar viņu nebija nekādas daļas un neviens neskatījās (izņemot mūsu neuzkrītošo uzmanību). Nav svarīgi - smuks vai nesmuks, bet tomēr jāņem vērā: izturies ar cieņu pret sevi un viesmīli, gar telefonu gan nebaksties, izskatās ļoti neglīti un nepieklājīgi(ja jārunā pa telefonu, tad iziet no zāles ārā), izvēlies ļoti vieglu uzkodu (kaut vai gardu eļļiņu un svaigu maizīti) kamēr gaidi ēdienu un glāzi viegla vīna, kādu nedārgu otro ēdienu. Viss ir atkarīgs no tevis paša, ja esi izvēlējies pusdienot vai ieturēt vakariņas restorānā, nevis kafejnīcā. Noteiktas etiķetes kā tadas nav, bet dažus noteikumus gan jāievēro.

avenekazene  2 4 Varbut tiesi vienatnee izbaudisi briniskigu vakaru, kopaa ar gardu edienu!
Sanemies, atbrivojies no citu domam un ej!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu